Wszystko dla włosów i paznokci

Wywiad:
6 pytań do…

6 pytań do Izy Wierczyńskiej

Przeprowadziliśmy krótką rozmowę z panią Izą Wierczyńską, fryzjerką w Studiu Magia Włosów, o fryzjerstwie i o produktach z których korzysta zarówno w pracy jak i w domu.

 

Dlaczego fryzjerstwo?

To przede wszystkim PASJA! Od zawsze interesowała mnie moda, wizerunek a co za tym idzie również włosy. Bycie fryzjerem daje mi możliwość kreowania ludzkiego wizerunku, wpływu na czyjaś odmianę, poprawę nastroju.

 

Lepiej jest czesać kobiety czy mężczyzn?

Fryzury męskie stylizuje zazwyczaj rękoma. Panowie z reguły oczekują szybkich i łatwych rozwiązań.  Do czesania fryzur damskich używam dużo więcej środków oraz sprzętów (prostownice, lokówki) a wiec czesanie jest bardziej kreatywne, co daje mi większe pole do działania.

 

Pielęgnacja wydaje się wielu kobietom czarną magią. Jakie błędy zauważyła Pani w podstawowej pielęgnacji włosów kobiet w Polsce?

Największym błędem pielęgnacyjnym jest nie używanie odżywek oraz masek do włosów.  Dla wielu pań pielęgnacja to przede wszystkim mycie włosów. Myjąc włosy szamponem oczyszczamy je niestety otwierając przy tym łuskę włosową. Odzywka ma odczyn kwaśny więc tę łuskę nam domyka. Włosy stają się miękkie, błyszczące, nie elektryzują się. Należy też pamiętać, że naszym włosom nie służy mycie w zbyt gorącej wodzie. Zabiegi takie jak suszenie i prostowanie także nie powinny się odbywać przy temperaturze przekraczającej 180 stopni.

 

W swojej pracy kieruje się Pani bieżącymi trendami?

Staram się być na bieżąco z trendami jakie w danym momencie obowiązują, jednak tworząc fryzurę biorę pod uwagę rodzaj włosów klientki, jej kształt twarzy, styl czy rodzaj wykonywanej pracy. Nie zawsze modnie znaczy trafnie! Fryzura musi współgrać z całym wizerunkiem klienta.

 

Jakich produktów używa Pani przy pracy i dlaczego?

Od kilku miesięcy pracuje na włoskich kosmetykach takich firm jak Echosline, Fanola czy Alter Ego. Przyznam, że postanowiłam przetestować te produkty gdyż sklep Crinis mam dosłownie pod nosem. Wybór okazał się bardzo trafiony. Farby mają dużą pojemność, są w przystępnej cenie, a kolory na głowach klientek wychodzą niemal identycznie jak na mieszkach w palecie – klientka więc wie co ja czeka. Crinis posiada też dużą gamę produktów pielęgnacyjnych – szampony, odżywki,maski, ampułki. Równie profesjonalne produkty do stylizacji, czyli pianki, lakiery i pasty na stale zagościły w naszym salonie.

 

Czy używa Pani tych produktów do pielęgnacji własnych włosów?

Tak, testuję kosmetyki na własnych włosach. Moje ostanie TOP 3 to szampon Krystal Milk Curl (rewelacja!), maska rekonstruująca z pantenolem Dolce Anti Age (świetna na suchą skórę głowy) a na wykończenie moich loków używam kryształków Nutri Care, które cudnie pachną.

 

Studio Magia Włosów – Iza Wierczyńska

tel. 605 207 278

Centrum Monte

Boh. Monte Cassino 25/12

81-767 Sopot